IŠRINKTAS ILGIAUSIAS KABANTIS TILTAS LIETUVOJE

 

Klaipėdos rajone Priekulės seniūnijoje esantis kabamasis Lankupių tiltas – Lietuvos rekordininkas! Agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo pripažino, kad Lankupių tiltas – ilgiausias kabamasis tiltas Lietuvoje, ir įvertino tai Lietuvos rekordo diplomu. Šis rekordas bus įtrauktas ir į ketvirtąją, šiuo metu spaudai ruošiamą, Lietuvos rekordų knygą.

Daugiau Klaipėdos rajono lankytinų vietų: spausti ČIA.
„Ilgiausias kabamasis tiltas – 130 m ilgio, 1,4 m pločio – metalinis lentomis dengtas tiltas per Miniją Lankupių kaime, jungiantis Klaipėdos ir Šilutės rajonus. Pastatytas 1900 m., remontuotas 2000 ir 2014 m.

 

 

 

 

KVIEČIAME JUNGTIS PRIE KAPAMATYTI.LT GRUPĖS IR DALINTIS KELIONIŲ ĮSPŪDŽIAIS. Prisijungti čia.

 

Taip pat skaitykite:
Anykščiuose atidarytas Ekotakas
Atidarytas naujas gynybinės linijos pažintinis takas
Plaukimas baidarėmis Baltosios Ančios upe
Po Metelių regioninį parką I
Po Marijampolės rajono piliakalnius I
Pasivaikščiojimas po Kazlų Rūdos pažintinį taką

 

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Rūta Cirtautaitė teigia, kad tai – puiki proga garsinti mūsų rajoną: „Galvojant apie turistų trauką į mūsų rajoną, man visada darė įspūdį vieninteliai rajone Priekulės seniūnijoje esantys unikalūs kabamieji tiltai, jungiantys Minijos krantus. Jų yra net 4. Nuo tiltų atsiveria įspūdingi vaizdai į Miniją ir jos pakrantes, atsiskleidžia mūsų krašto grožis. Kabamieji tiltai taip pat įdomūs ir adrenalino mėgėjams, nes pereiti virš vandens linguojančiu tiltu reikia drąsos. Šie tiltai turi būti naudojami ne tik susisiekimui, bet ir kaip puiki atrakcija turistams, kuri garsintų mūsų rajoną, ypač dabar, kai turime tiltą rekordininką!“

 

Net 4 kabamieji tiltai Priekulės seniūnijos gyventojams reikalingi kaip susisiekimo priemonė. Priekulės II kaime esantis tiltas sujungia su Voveriškių ir Stragnų I kaimais. Gropiškių kaime esantis tiltas sujungia kaimo gyventojus su Priekulės miesto Minijos ir Parko gatvėmis, Kliošių parku. Dituvos kaimą kabamasis tiltas jungia su Butkų ir Rokų kaimais. Lankupių kaimą ilgiausias Lietuvoje kabamasis tiltas sujungia su Šilutės rajono Lankupių kaimu ir kitais kaimais pagal Minijos upę.

 
 

Ne tik Lankupių, bet ir kitus kabamuosius tiltus reikėtų įtraukti į turistinius maršrutus, kad čia atvykę turistai galėtų juos aplankyti ir atrasti. Kabamieji tiltai gali būti puikiai išnaudojami. Pavyzdžiui, Gropiškių kaime esantis tiltas per Miniją ne tik atskleidžia upės grožį, bet ir padeda susisiekti su Kliošių parku Priekulės mieste. Parkas pasižymi ypatingu gamtos grožiu, čia auga įspūdingi medžiai — bukai, taip pat vertas ypatingo dėmesio ir 3,5 m. pločio Europinis kėnis. Kliošų parko teritorijoje yra ir į Kultūros vertybių registrą įtraukta spaustuvininko, Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjo Johano Fridricho Pranciškaus Šrėderio kapavietė. Lankupių kabamasis tiltas rekordininkas virš Minijos yra vienoje iš plačiausių Minijos upės vietų, už kelių šimtų metrų nuo šio tilto yra istorinis Vilhelmo kanalas, kurio šliuzas – Lietuvos technikos paminklas. Važiuojant prie šliuzų akį traukia tvarkingai prižiūrėtos Lankupių kaimo senosios kapinės, šalia naujai suremontuoti Lankupių bendruomenės namai.
Parengta pagal www.klaipedos-r.lt

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed