Kauno apskritis

NERIS

Vietovės tipas: Baidarių maršrutas
Adresas: Santakos parkas, Kaunas, Kauno raj.

Neris arba Vilija – antroji pagal ilgį Lietuvos upė; Nemuno dešinysis, didžiausias intakas. Ištakos Baltarusijoje, teka per Vilnių, Kernavę, o ties Kaunu įsilieja į Nemuną.
Netoli Buivydžių kerta Lietuvos –Baltarusijos valstybinę sieną. Šioje vietoje Neris apteka Ašmenos aukštumos šiaurinį kyšulį, todėl šioje vietoje slėnis siauras, gilus, stačiašlaitis (35–50 m), tėkmė srauni. Toliau upė pasuka į pietvakarius, teka Švenčionių, Vilniaus rajonais. Neris žemiau Bražuolės žiočių patenka į limnoglacialinę lygumą ir sudaro dvi didokas Elniakampio–Grabijolų kilpas. Upės tėkmė palyginti lėta (nuolydis 50–37 cm/km), o likus keliems kilometrams iki žiočių (Kaune) nuolydis sumažėja iki 20 cm/km, vagoje yra seklumų. Neris įteka į Nemuną ties Kauno pilimi (Santakos parku), likus 208 km iki Nemuno žiočių.
Plaukti Nerimi lengva, todėl glaima plaukti nepatyrusiems baidarininkams ar šeimoms su vaikais. Plaukiant Nerimi galima kitaip pažinti Vilnių ir Kauną. Neries srovė gana stipri, tačiau nėra sudėtingų kliūčių. Kartais pasitaiko rėvų ar akmenų ruožų. Plaukti galima nuo Buivydžių iki santakos su Nemunu (apie 230 km).
Šaltinis: plačiau
NERIS
Raktažodžiai: Baidarių maršrutas

Comments are closed.