Kauno apskritis

VERKNĖ

Vietovės tipas: Baidarių maršrutas
Adresas: Stanuliškės, Stakliškių sen., Prienų raj.

Verknė – upė pietų Lietuvoje, Trakų ir Prienų rajonuose. Prasideda Galaverknės pavadinimu Trakų rajone, 5 km į vakarus nuo Rūdiškių. Pratekėjusi Vilkokšnio ežerą įgyja Verknės pavadinimą. Įteka į Nemuną 2 km į šiaurės rytus nuo Birštono, aukščiau Birštono kilpos. Apie 2 km Verknės žemupio ruožas yra patvenktas Kauno marių.
Verknės vagos vidutinis plotis 10–25 m. Vidutinis srovės greitis 0,3-0,5 m/s, didžiausias (ties Aukštadvariu, Verbyliškėmis, Medeikoniais) 1 m/s. Verknės aukštupyje gausu požeminių vandenų šaltinių. Verknė patvenkta dvejose vietose: Aukštadvario HE tvenkinys ir Jundeliškių tvenkinys. Ties Verbyliškėmis (14 km nuo žiočių) yra įrengtas vandens matavimo postas. Prie Verknės ir Nemuno santakos stūkso gamtos paminklas – konglomerato uola, žmonių pavadinta Ožkų Pečium.
Tai vingiuota, gana srauni (ypač pavasarį) upė, yra nuvirtusių medžių, užtvankų, tiltelių. Tinkama plaukti visus metus, galima plaukti nuo Zabarauskų iki pat įtekėjimo į Nemuną. (Viso maršruto ilgis apie 57 km).
Šaltinis: plačiau
VERKNĖ
Raktažodžiai: Baidarių maršrutas

Comments are closed.