Vilniaus apskritis

LAKAJA
LAKAJA IR JOS EŽERYNAS
Lakaja – upė rytų Lietuvoje, Švenčionių rajone; vandeningiausias Žeimenos intakas. Lakaja yra pamėgta vandens turistų dėl vaizdingų krantų ir nesudėtingo maršruto.
Plačiau
MERKIO
MERKIO AUKŠTUPYS
Merkys – dešinysis Nemuno intakas, didžiausia pietryčių Lietuvos upė. Upės visas ilgis – 203 km, iš jų Lietuvoje – 185,2 km; teka Šalčininkų, Varėnos rajonų savivaldybių teritorijomis ir Baltarusijos (Ašmenos rajono) teritorija.
Plačiau
MUSĖ
MUSĖ
Musė – upė Vilniaus ir Širvintų rajonų teritorijoje; dešinysis Neries intakas. Muse galima plaukti rudenį, pavasarį, arba vasarą po liūčių.
Plačiau
NERIS
NERIS
Neris arba Vilija – antroji pagal ilgį Lietuvos upė; Nemuno dešinysis, didžiausias intakas. Plaukti Nerimi lengva, todėl glaima plaukti nepatyrusiems baidarininkams ar šeimoms su vaikais.
Plačiau
ŠALČIA
ŠALČIA
Gana srauni, negilaus slėnio, neaukštų krantų, labai vingiuota, šalto švaraus vandens upė.
Plačiau
SIESARTIS
SIESARTIS
Siesartis – upė Aukštaitijoje, kairysis Šventosios intakas. Siesarčio srovė yra gana stipri, upėje yra daug užtvarų.
Plačiau
ŠIRVINTA
ŠIRVINTA
Širvinta – Lietuvos upė, ilgiausias Šventosios kairysis intakas. Upė teka Vilniaus, Širvintų, Jonavos ir Ukmergės rajonais.
Plačiau
VISINČIA
VISINČIA
Tai vingiuota, nesrauni upė, yra daug kliūčių.
Plačiau
VOKĖ
VOKĖ
Vokė − upė pietryčių Lietuvoje; Neries kairysis intakas. Vokė, nors trumpa ir teka per keletą gyvenviečių, yra pakankamai „laukinė“ upė.
Plačiau
ŽEIMENA
ŽEIMENA
Žeimena – upė rytų Lietuvoje; Neries dešinysis intakas. Tai tipiška Aukštaitijos upė, teka pro smėlėtus ir skardingus pušynus.
Plačiau

Comments are closed.