Pirmąją šalyje senųjų kurėnų vėtrungių kopijų ekspoziciją – muziejų po atviru dangumi Neringoje pradėta kurti 2003-iaisiais. Šiuo metu marių krantinėje Nidoje galima išvysti 82 Neringos istorijos muziejui priklausančias vėtrunges. 19 a. aplink kuršių marias buvo 133 kaimai ir tam, kad būtų galima juos kontroliuoti, tuometinis inspektorius Ernstas Vilhelmas Berbomas sukūrė…
View more2020 m. rugsėjo 25 dieną Nidoje buvo atidaryta ir pristatyta klaipėdietės Aidos Pečeliūnienės sukurta ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijai padovanota ekspozicija „Gyvenimas Kuršių nerijoje XIX a. viduryje“. Tai bendras Kuršių nerijos nacionalinio parko ir Neringos savivaldybės projektas, siekiant pristatyti gausiems kurorto lankytojams dabar jau egzotiškai atrodantį gyvenimą smėlio pusiasalyje….
View moreMuziejaus tikslas – kad žmonės ne tik sužinotų Klaipėdos apskrities policijos kaip Lietuvos policijos dalies istoriją, bet ir pajustų ją, "prisiliestų", norintieji – akimirkai taptų policininkais. Muziejus yra gyvas, jame galima matuotis pareigūnų uniformą, fotografuotis, tapti paslaptingu sekliu ar senųjų Klaipėdos krašto kelių "autoinspektoriumi". Prie muziejus įkūrimo prisidėjo visi Klaipėdos…
View more2014 m. sausio mėn. Klaipėdos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus bei Klaipėdos teritorinės muitinės bendradarbiavimo dėka buvo atidaryta naujai parengta Rezistencijos ir tremties ekspozicija (S. Nėries g. 4, Klaipėda), buvusio sovietinio valstybės saugumo (KGB) Klaipėdos padalinio rūsyje (dabar Klaipėdos teritorinė muitinė). Yra žinoma, jog šio pastato…
View more2018 m. sausio 17 d. buvo atidarytas Mažosios Lietuvos istorijos muziejui priklausantis MUZIEJUS 39/45 (Priešpilio g. 2, Klaipėda). Jis įsikūręs po pylimu, buvusios Klaipėdos pilies rytinės kurtinos vietoje, kur karo metais vokiečiai įrengė sprogmenų sandėlį. Šis muziejus pristato Klaipėdos miestui ir kraštui labai svarbų ir skaudų istorijos etapą – Antrąjį…
View moreTrečia pagal dydį pasaulyje plaktukų ekspozicija, esanti Linkmenyse, ranka pasiekiama nuo mūsų sodybos. Rengiame ekskursijas pažiūrėti 500 plaktukų ir kitų eksponatų rinkinio, kurį Ignalinos savivaldybei padovanojo Žaneta ir Antanas Kibickai. Ši kolekcija nuolat papildoma.Čia galima pamatyti nuo mažiausio iki didžiausio plaktuko. Jie atvežti iš įvairių pasaulio kraštų: Maroko, Kenijos, Portugalijos,…
View morePasaulyje priskaičiuojama per 25 tūkstančius skirtingų plaktukų rūšių. Plaktukų muziejai yra retas reiškinys. Lietuvoje jų vos du: vienas Ignalinos rajone, antras – Sauliaus Matusevičiaus įkurtas muziejus Degučių kaime, Vilkaviškio rajone. Muziejuje šiandien yra apie 600 eksponatų. Plaktukai sunumeruoti, prie kiekvieno parašyta kilmės šalis ir paskirtis. Jų yra pačių įvairiausių: skirtas…
View more2015 m. gegužės mėn. rekordinio šakočio kepimo proga buvo atidarytas pirmasis ir vienintelis pasaulyje Šakočių muziejus, kuriame iki šiol eksponuojamas analogų neturintis šakotis – Gineso rekordininkas. Pastarojo aukštis – net 3 m 72 cm, o sveria šis milžinas beveik 86 kg! Muziejuje eksponuojami lietuviško šakočio analogai, kepami užsienio šalyse: Vengrijoje,…
View moreBaltijos gintaro meno centro muziejuje pateikiama Baltijos gintaro susidarymo istorija.
View moreVilniaus senamiestyje Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje įsikūręs Bažnytinio paveldo muziejus. Jame saugojamos ir pristatomos seniausios Lietuvos sakralinės vertybės.
View more