Adomo Hrebnickio memorialinis muziejus

Pradinis » Lankytinos vietos » Adomo Hrebnickio memorialinis muziejus

Address

Rojaus km., Dūkšto sen., Ignalinos raj.

GPS

55.529953, 26.363144


Profesoriaus Adomo Hrebnickio memorialinis muziejus – pasakiška vieta, iš kurios kilo daugelis vaismedžių rūšių, o kartu ir ananasiniai obuoliai. Dabar čia veikia muziejus, vyksta edukaciniai renginiai, o lankytojų laukia kvepiantis sodas.

Ignalinos krašto muziejaus padalinys yra nedideliame Rojaus kaimelyje, netoli Dūkšto, Ignalinos rajone, skendinčiame žaliuojančių šimtamečių medžių pavėsyje. Rojų įkūrė tuo metu žymiausias Lietuvos sodininkystės pomologas, Peterburgo miškų instituto profesorius A.Hrebnickis. Visą savo gyvenimą jis buvo pašventęs obuolių, kriaušių, vyšnių, slyvų veislių tyrinėjimui. Jo sode buvo surinkta didžiulė vaismedžių kolekcija.

Muziejus lankytojams atidarytas 1961 m. Muziejuje eksponatams skirti net penki kambariai. Viename iš jų eksponuojami žymiausi profesoriaus veikalai ir rankraščiai, kitame nuotraukos, padėkos raštai, vaisių, uogų muliažai. Profesoriaus kabinete – jo asmeniniai daiktai, rašyti laiškai, muziejų puošia vitražai su jo atvaizdu. Įrengtas ir dukters Marijos kambarys, kuriame eksponuojami jos tapyti paveikslai. Antro aukšto terasoje atsiveria puikus vaizdas į aplink tyvuliojančius tvenkinius ir nuostabią supančią gamtą.Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *