Čiobiškio Dariaus ir Girėno tiltas

Pradinis » Lankytinos vietos » Inžineriniai objektai » Čiobiškio Dariaus ir Girėno tiltas

Address

Čiobiškis, Čiobiškio sen., Širvintų raj.

GPS

54.954197460667, 24.660350276063


Čiobiškio S. Dariaus ir S. Girėno tiltas – automobilių tiltas, kertantis Musės upę kelyje 4305 Musninkai–Čiobiškis–Gelvonai–Vytinė , Širvintų ir Kaišiadorių rajonų paribyje, Čiobiškio kaime, įsikūrusiame prie Musės ir Neries upių santakos.

Tiltas yra arkinis, gelžbetoninis, vienos angos. Tai technikos paminklas, reikšmingas istorijai ir kultūrai.. Prie tilto pritvirtinta paminklinė lenta su pavadinimu. Prie pat tilto stovi XX a. pradžioje pastatytas vandens malūnas su išlikusia technologine įranga (patiltėje buvo išardyta užtvanka).

Tiltas per Musės upę pradėtas statyti 1933 m. liepos mėn. Darbus vykdė Ukmergės apskrities valdyba, rangovai J. Lujanas ir ir D. Chenkinas. Statyboje buvo užimta apie 50 darbininkų iš Čiobiškio miestelio ir aplinkinių kaimų. Baigtas statyti 1934 m. pavasarį. 1934 m. liepos 22 d., per iškilmingą atidarymą tiltas pavadintas lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vardu.

Tilto perdanga kombinuota – gelžbetoninė, arkinė, iškili, su paklotu apačioje. Ją sudaro dvi standžios, tarpusavyje sujungtos arkos, jų aukštis yra 4,9 m. Paklotą laikanti konstrukcija – monolitinė. Jos pagrindiniai elementai – 12 kintamo aukščio skersinių sijų.

Tilto ilgis yra 28,2 m
Bendras plotis – 6,6 m
Važiuojamosios dalies plotis – 5,5 m
Plotis tarp arkų – 5,9 m
Aukštis nuo vidutinio vandens horizonto – 5,8 m
Keliamoji galia – 13 t.Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *