Deltuvos evangelikų reformatų bažnyčios liekanos

Pradinis » Lankytinos vietos » Maldos namai » Deltuvos evangelikų reformatų bažnyčios liekanos

Address

Deltuva, Deltuvos sen., Ukmergės raj.

GPS

55.2360352, 24.6662217


Deltuvos evangelikų reformatų bažnyčia – buvusi bažnyčia, kurios griuvėsiai išlikę Ukmergės rajone, Deltuvoje, miestelio pietvakariniame pakraštyje, prie kelio 4804 Vepriai–Deltuva . Šventorius pritaikytas šalia bažnyčios pravesti meno ir literatūros šventes, teatralizuotus vaidinimus.

XVI a. įsteigta bažnyčia yra viena pirmųjų reformatų bažnyčių, reto pereinamojo stiliaus iš gotikos į renesansą pavyzdys Lietuvoje. Iš monumentalaus objekto likę kontūrai, vos atpažįstamo stiliaus fragmentai, mūro ir smailiaarkių langų liekanos.

Tiksli šios bažnyčios pastatymo data nežinoma, tačiau dokumentų įrašuose matyti, kad ji pastatyta dar prieš 1570 m. Tai viena pirmųjų reformatų bažnyčių Lietuvoje. 1815 m ji buvo paversta „magazinu“ – javų rezervo sandėliu nelaimės atvejams. 1919 m Deltuvą užėmę bolševikai čia ieškojo aukso ir išvartė rūsyje buvusius palaidojimus. 2-ojo pasaulinio karo metu vokiečiai susprogdino bažnyčios bokštą kaip galimą stebėjimo punktą. Šio sprogimo metu nukentėjo ir visas pastatas.Booking.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *