Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas

Pradinis » Lankytinos vietos » Pažintiniai takai » Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas

Address

Nalivaikos, Ignalinos r.

GPS

55.226318531522, 26.260038614273


Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas jungia du rajonus: Ignalinos ir Švenčionių. Transporto priemones palikę šalia Garnių kaimelio esančioje aikštelėje, galėsite pėsčiomis pasiekti piliakalnį iš vakarų pusės. Kačėniškės piliakalnio pažintinis takas – tai 800 metrų ilgio, vingiuojantis, terasuotas takas su įrengtais informaciniais stendais, suoliukais, šiukšlių dėžėmis. Per šlapesnes vietas veda medinis takelis, O pažintinio tako pabaigoje lankytojai pamatys įspūdingo dydžio ir grožio Kačėniškės piliakalnį, kuris ribojasi su Mergežeriu.

Šis piliakalnis – tarsi viso tako puošmena, pabaigoje pasiekiamas kaip galutinis pasivaikščiojimo tikslas. Piliakalnis nuo 2013 metų pritaikytas lankymui. Įrengta laužavietė, laiptai, informaciniai stendai, suoliukai.

Dažną stebina ne tik nuo piliakalnio matoma įspūdinga panorama, bet ir ypatingai statūs jo šlaitai. Nuo aukščiausios piliakalnio vietos žvelgiant į tolį atsiveria Mergežerio ežero ir jame atsispindinčių medžių grožis. Tai vienas gražesnių Lietuvos piliakalnių.

Sirvėtos regioniniame parke vyrauja nedidelių aukšapelkių ar tarpinių pelkių tipo kemsynai. Abipus pėsčiųjų tako esančioje aukštapelkėje augalija skurdi: auga kreivi, žemi medžiai, rūgščią dirvą mėgstantys augalai.

Pažintinis takas įrengtas pagal projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti I”, finansuojamą iš ES struktūrinių fondų. Projekto iniciatorė ir vykdytoja – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, projekto partneris – Sirvėtos regioninio parko direkcija.Booking.com

Leave a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *