VARNIKŲ PAŽINTINIS TAKAS

Pradinis » Lankytinos vietos » Pažintiniai takai » VARNIKŲ PAŽINTINIS TAKAS

Address

Varnikai, Trakų raj.

GPS

54.6472385, 24.9628627


Varnikų pažintinis takas keliautojus veda per pelkes, pievą su mažais ežeriukais ir natūraliai susiformavusį mišrų mišką.
Tako pradžioje – paskutiniojo ledynmečio metu susiformavusių kalvų grandinė. Pirmoje stotelėje aptiksite ledyno suformuotą 15 metrų gylio daubą.
Galiuką paėjėjus pasitiks tiltelis, o už jo – medinis takas per pelkę. Maždaug pusė Varnikų pažintinio tako eina per Ilgelio pelkę, kurios plotas net 207 hektarai. Tikrai žavi ir graži pažiūrėti. Ant per pelkę nutiesto maždaug 1,3 km ilgio medinio tako sausa, patogu eiti ir saugu. Aplinkui ošia liauni beržai, o priklausomai nuo metų sezono – mėlynuoja mėlynės ir sirpstančios bruknės rodo savo vos vos nuraudusius žandus, minkštas samanų ir kitų pelkinių augalų paklotas traukia akį savo žaluma.
Medinis takas per pelkę atveda į plačią vandeningą pievą su joje tyvuliuojančiais keliais mažais ežeriukais. Pasirodo, Ilgelio pelkėje telkšo keturi ežerėliai: Baluošas, Piliškių, Bevardis ir Ilgelis.
Pasibaigus pelkei ir takui per ją, toliau keliaujama mišriu mišku. Pasirodo, apie 450 hektarų jo sudaro 100-130 m. amžiaus, natūraliai susiformavęs mišrus miškas, kuriame auga 130-150 metų ąžuolų. Štai dėl ko pakeliui pastebėsite daug senų, įspūdingai apsamanojusių medžių.

VARNIKŲ PAŽINTINIS TAKAS VIDEOBooking.com

0 reviews for “VARNIKŲ PAŽINTINIS TAKAS

Leave a review

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *