Vilkija. Vilkijos apžvalgos aikštelė ir atodanga

Pradinis » Lankytinos vietos » Miesteliai » Vilkija. Vilkijos apžvalgos aikštelė ir atodanga

Address

Vilkija, Kauno raj.

GPS

55.0403474, 23.5832402


Vilkija – tai vienas vertingiausių urbanistikos paveldo objektų. Aukštuose šlaituose išsidėstę nameliai, į kalną vingiuojančios stačios gatvelės patraukia kiekvieno dėmesį, verčia bent stabtelėti ir pasijusti tarsi Mažojoje Šveicarijoje. Tai nuostabus amfiteatras ant vingiuojančio Nemuno kranto, 30 km nuo Kauno važiuojant Jurbarko kryptimi.

Vilkija yra bene vienintelis Lietuvos miestas, kurio raidai praeityje tokią didelę reikšmę turėjo vandens griaunamoji jėga. Keičiantis Nemuno vagai, miestas kilo į šlaitą, o jo dalis apatinėje upės terasoje buvo spaudžiama. Miesto plane, keičiantis centro vietai, ne tik susidarė, bet ir išliko du spinduliu subėgančių gatvių židiniai.

Vilkijoje yra net kelios vietos, kuriose galima pasigrožėti atsiveriančiais Nemuno ir apylinkių vaizdais: tai Vilkijos apžvalgos aikštelė, Vilkijos atodanga, bei bažnyčios šventorius.

Miestas savito spindulinio plano, iš esmės susidariusio iki 20 a. pradžios. Gatvių tinklas vingiuotas, plastiškas, gerai derantis su šlaitu ir terasomis. Pagrindinės gatvės, sudarančios 3 sankryžas, užstatytos laisvai. Senojoje dalyje vyrauja 20 a. 1 pusės 1–2 aukštų pastatai, yra ir tipinių 20 a. 2 pusės statinių. Gatvėse gausu želdinių. Neogotikinėje Šv. Jurgio bažnyčioje (1908) – 19 a. vertingi paveikslai, suolas (1908), šventoriuje – stogastulpis (1960, tautodailininkas J. Mikutaitis). Kapinėse – antkapinis koplytstulpis (19 a.).Booking.com