KELIAUK IR PAŽINK! ATKURTAI LIETUVAI 100

Ar nori ką nors gero padaryti valstybingumo atkūrimo šimtąjį gimtadienį švenčiančiai Lietuvai? Keliauk po ją!
Tik taip iš naujo pamilsi savo šalį, atidžiau įsiklausysi į jos pasakojamas istorijas, išmoksi jas perduoti kitoms kartoms ar sudominsi svečius iš užsienio.
Turizmo departamento inicijuotame atkurtos Lietuvos Šimtmečio maršrute – ne tik 100 istorinių, kultūrinių ar gamtos objektų visoje Lietuvoje, bet ir 100 prakalbintų istorijų apie asmenybes, kovas, pergales ir valdžią reikšminguoju 1918-1923 m. laikotarpiu, nuo Nepriklausomybės Akto pasirašymo iki galutinai nusistovėjusių tuometės Lietuvos geografinių ribų.

 

 

Kviečiame jungtis į kapamatyti.lt grupes:
kapamatyti Lietuva
kapamatyti Lenkija
kapamatyti Latvija
Turizmo paslaugos ir pramogos

Keliauk po:
· Vilnių: tai – modernios Lietuvos valstybės ištakos ir tikrosios lyderystės galia. Didžiosios XX amžiaus pradžios istorinės peripetijos – Pirmasis pasaulinis karas, bolševikinė revoliucija Rusijoje – ir išskirtinė patriotiškai išauklėtų, puikiai išsilavinusių, atsakomybės nebijančių asmenybių gausa sukūrė prielaidas drąsioms idėjoms ir dar drąsesniems sprendimams.
· Kauną: tai – kertiniai brandžios valstybės akmenys. Laikinumas tapo įkvėpimu aiškiai ateities kartoms apibrėžti istorinę, kultūrinę, ekonominę ir mokslinę kuriamos valstybės tapatybę.
· Vakarų Lietuvą: tai – susigrąžinta Baltijos jūra tarsi vartai į atvirą ir kūrybišką visuomenę.
· Vidurio ir Rytų Lietuvą – žygdarbiais ir vienybe, kovomis ir diplomatiniais susitarimais įtvirtintos valstybės sienos, ryžto ir tikėjimo savarankiškos Lietuvos perspektyva istorijos.
· Pietų Lietuvą: tai – ideologiškai pagrįstos Lietuvos valstybės gimtinė, tautinio identiteto išpurenta dirva, šalies ūkio pamatai.

Šioje kelionėje – atsakymai į klausimus: Kas sieja Nemunėlio Radviliškį ir Holivudą? Kuo panašūs Stelmužės ąžuolas ir Palanga? Kam neįtiko trumpa Kauno Laisvės statulas suknelė? Kieno ranka perrašytas atrastas Nepriklausomybės aktas? Kuris Lietuvos Prezidentas vasarojo su Anapilio vėlėm? Kuo dėta pelėdos iškamša Signatarų namuose? Kuriame muziejuje eksponuojamos J.Basanavičiaus kojinės?

Geriau 100 kartų pamatyti negu 100 kartų „pagooglinti“.

Švęskime keliaudami!
Maršrutą galite atsisiųsti čia: LEIDINYS “ATKURTAI LIETUVAI 100”

Parengta pagal www.lithuania.travel/lt

Taip pat skaitykite:

Vieta, kur buvo rasta vienintelė Alytaus rajono mumija
Alytaus tvirtovės fortai
Zyplių dvaras
Įspūdžiai iš Sofijos
Akmenų rūžos pažintinis takas
Pakruojo rajono lankytinos vietos

Bookmark the permalink.

Comments are closed.