PO MARIJAMPOLĖS RAJONO PILIAKALNIUS I

2017 paskelbus piliakalnių metais, Kauno marių regioninis parkas metė iššūkį – aplankyti kuo daugiau Lietuvos piliakalnių. www.kaunomarios.lt rašo : ,,To nepavyko padaryti nė vienam kryžiuočiui. Vargu, ar kuris nors lietuvis yra tai padaręs? Bet gal pavyks Tau? Aplankyti visus Lietuvos piliakalnius! Juokaujame, ir lengviname sąlygas. Kiek piliakalnių gali aplankyti per metus? Ar žinote, kiek Lietuvoje yra piliakalnių? Dabartinėje Lietuvos teritorijoje žinomos 903 kalvos, kurias galima vadinti piliakalniais. Jų skaičius nuolat kinta, nes atrandami nauji arba iš sąrašo išbraukiamos kalvos, neatitinkančios piliakalnių reikalavimų (taip, taip, ne kiekvienas kalnas gali vadintis piliakalniu!) Net jei kasdien lankytumėte po 3, norėdami juos visus išvysti užtruktumėte beveik trejus metus. Todėl išsikelkite tikslą – aplankyti kuo daugiau.” Pilną tekstą skaitykite čia.
Taigi nieko nelaukę nusprendėm aplankyti keturis Marijampolės rajono piliakalnius. Pirmiausiai patraukiame prie Meškučių, kitaip dar vadinamo Marijampolės, piliakalnio. Jis stūkso Šešupės kairiajame krante, todėl dalis piliakalnio nuplauta upės. Rodyklių pastatyta pakankamai, taigi vietą randame greitai. Nuo piliakalnio atsiveria gražus upės vingis.

 

 

Toliau važiuojame prie Kumelionių piliakalnio. Nuorodų pastatyta daug, todėl taip pat neužtrunkame rasti norimą vietą. Piliakalnis sutvarkytas, iškirsti brūzgynai, prie jo vienintelio radome metalinę informacinę lentelę. Atsiveria gražūs užšalusios upės vaizdai.

 

 

 

 

Sekanti stotelė – Liudvinavo piliakalnis prie Sūduonios upės. Sekam rodykles, ir… įvažiuojam į ūkininko sodybos kiemą. Klausiam, kur piliakalnis, vyras, atsidusęs, kad pakabino čia nuorodą jam į sodybą, tai dabar neatsigina turistų, paaiškina, kad reikia važiuoti visai ne pro čia. Paklausę kelio, sukamės, važiuojam pro senas Liudvinavo kapines prastu keliuku, džiaugiamės kad pašalę. Pagaliau privažiuojam, išlipam iš mašinos. Mus ir piliakalnį skiria nepjautos pievos plotas, vėl džiaugiamės. Kad ne vasara. Užlipus ant piliakalnio, vaizdai ne tokie įspūdingi.

  

 

 

 

Paskutinis piliakalnis – Lakinskų. Dardame link Želsvos, sukame, privažiuojame rodyklę link piliakalnio. Kratomės siaubingai išvažinėtu keliu kelis kilometrus, labai džiaugiamės, kad lauke minusas. Piliakalnis įspūdingas – didelis, stačiais šlaitais. Nuo viršaus matosi Šešupė ir geležinkelio tiltas. Piliakalnis prašosi sutvarkomas – stačiais šlaitais tikrai įkops ne kiekvienas, taip pat vaizdą gadina brūzgynai.
 

 

 

 

Pridedame maršruto žemėlapį: MARŠRUTO ŽEMĖLAPIS

Taip pat keliaujant šiuo maršrutu galima užsukti apžiūrėti Buktos dvarą ir pakeliauti Buktos pažintiniu taku.

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.