PO METELIŲ REGIONINĮ PARKĄ II

 

Atkeliaujame prie Metelių dvaro vandens malūno. Malūnas labai apleistas, griūvantis, tačiau šioje vietoje atsiveria gražus vaizdas į Metelytės tvenkinį ir jo apylinkes.

 

Antroji pasakojimo dalis. Pirmą dalį skaitykite ČIA.

KVIEČIAME JUNGTIS PRIE KAPAMATYTI.LT GRUPĖS IR DALINTIS KELIONIŲ ĮSPŪDŽIAIS. Prisijungti čia.

Metelių regioninio parko žemėlapis: spausti čia.

 


 

Papėčių piliakalnis. Tai vienintelė vieta, iš kurios matosi visi trys ežerai. Piliakalnis ne toks gražus kaip Prelomciškės, bet užlipus vaizdai  įspūdingi.

 


 
 

Sekanti stotelė – laumės akmuo. Tai gana didelis riedulys, iki jo reikia šiek tiek paeiti mišku. Akmens aukštis iš vakarų pusės – 2,1 m, apimtis siekia – 10 m. Legenda pasakoja, kad po Metelio apylinkes vaikšto pakrūmėmis burtininkė žmones gąsdindama, ir tik pirmiesiems gaidžiams užgiedojus vėl grįžta čia ir pasiverčia akmeniu.

 


 

1863 m. sukilimo dalyvių kapinės. Vieta sutvarkyta, pastatyta pavėsinė, informaciniai stendai.

 


 

Statiškės mūšio laukas nepaliko tokio gero įspūdžio. Ženklas pasviręs, informacinė lenta irgi prašosi atnaujinimo. Tai bene vienintelė nesutvarkyta vieta iš visų apvažiuotų šiame parke.

 


 

Akuočių dvaro senosios kapinės. Vienintelė parko teritorijoje išlikusi kapavietė su kriptomis ir ketaus plokščių antkapiu. Šiame šeimyniniame kape – kriptoje buvo palaidoti Akuočių dvaro valdytojai Gutovai. Pasak vietos kraštotyrininkų, Gutovai buvo 1863 m. sukilėlių rėmėjai, kapinių duobėje jie slėpė ginklus sukilėliams.

 
 


 

Kivakalnis – viena aukščiausių Žagarių moreninio masyvo kalvų. Pasakojama, kad ant kalno sulėkdavusios raganos net nuo Kijevo, todėl kalnas pavadintas Kievakalniu (Kivakalniu).

 


 

Paskutinis objektas – 15 metrų aukščio Metelių regioninio parko apžvalgos bokštas. Jis savo forma primena nendrių pėdą. Nuo jo galima apžvelgti vertingiausius Metelių kraštovaizdžio draustinio objektus – Metelio ežerą, paukščiams svarbią šlapią Kemsinės pievą, Metelių kaimą, kitoje ežero pusėje stūksantį Papėčių piliakalnį.


 

Dar bandėme privažiuoti prie Obelijos piliakalnio, tačiau visur pasitiko užtvarai ir užrašai ,,Privati valda”.

Jei neturite daug laiko, bet norite aplankyti įdomiausias Metelių regioninio parko vietas, rekomenduojame pamatyti Prelomciškės ir Papėčių piliakalnius, Metelių regioninio parko lankytojų centrą, Kryžių šventovę, Metelių apžvalgos bokštą, Laumės akmenį.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.