PO METELIŲ REGIONINĮ PARKĄ I

 

Vėjuotą ir apsiniaukusį pirmadienio rytą išsiruošėme pakeliauti po Metelių regioninį parką.

Antrą pasakojimo dalį skaitykite ČIA.

Metelių regioninio parko žemėlapis: spausti čia.

Pirma stotelė: Metelių regioninio parko lankytojų centras. Stiklinių sienų pastatas stovi ant Dusios ežero kranto. Veikia interaktyvi paroda, joje galima sužinoti apie balinių vėžlių gyvenimą, žvejybą Dusios ežere, kitas gamtines vertybes. Yra ir žaidimų vaikams.

Taip pat šioje vietoje atsiveria labai gražus vaizdas į Dusios ežerą.

 


 

Lankytojų centre nusipirkę savanorišką lankytojo bilietą, važiuojame link kryžių šventovės.

 

Metelių regioninio parko lankytojų centro kontaktai:

Adresas: Seirijų g. 2, Metelių k., Lazdijų raj.
Tel. +370 601 55716; (8-318) 43649
El. paštas arturas.peckys@meteliuparkas.lt 

Internetinis puslapis: meteliuparkas.lt

 

Pasakojama tokia šios vietos kilmės istorija. 1702 m. tarp Dusios ir Metelio ežerų buvo apsistojusi etmono Mykolo Servaco Višnioveckio vadovaujama Lietuvos kariuomenė, pasiryžusi užkirsti kelią į Gardiną žygiuojančiai švedų kariuomenei. Belaukiantys priešo lietuviai pastatė tris kryžius toje vietoje, kur kariuomenės kapelionas aukojo šv. Mišias. Ant vieno iš jų buvo pakabinta Barūnų Dievo Motinos paveikslo kopija. Po mūšio vietovė atiteko švedams, o Dievo Motinos paveikslą paslėpė vietiniai gyventojai. Prabėgus keliems metams, toje vietoje staiga atgavo regėjimą vienas grįžtantis šio mūšio veteranas. Pasklidus žiniai apie stebuklą, žmonės pradėjo čia rinktis ir melstis.

 

Vyskupui leidus, Metelių klebonas šioje vietoje pastatė koplyčią. 1816 m. gegužės 25 d. čia buvo atlaikytos pirmos šv. Mišios. 1963 m. sovietinės valdžios nurodymu koplyčia buvo nugriauta, tačiau jos atstatymu dar sovietmečiu pradėjo rūpintis išeivijos lietuviai. Dabartinė koplyčia buvo konsekruota 2000 metais. Ji stovi šiek tiek toliau nuo senosios koplyčios vietos, ant kalnelio. Senosios koplyčios vietoje išlikę tik jos pamatai ir atminimo kryžiai. Šalia stovi šulinys, kuriame, kaip manoma, trykšta stebuklingų galių turintis vanduo.

Šalia įkurtas medinių skulptūrų parkelis.

 
 


 

Toliau privažiuojame gražų Prelomciškės piliakalnį. Nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Dusios ežerą. Piliakalnis sutvarkytas, įrengti laipteliai, automobilių stovėjimo aikštelė, suoliukai, informaciniai stendai. Kraštovaizdis turėtų įspūdingai atrodyti žiemą.

 


 

Pasiekiame Didyjį ir drevėtąjį Širvinto miško ąžuolus. Ąžuolų amžius siekia 400 metų!

 
 


 

Toliau maršrute Metelių Kristaus atsimainymo bažnyčia. Ji pastatyta 1819–1822 metais. Tai klasicizmo ir neobaroko bruožų statinys. Vertingą sakralinį kompleksą sudaro bažnyčia, dvi varpinės ir tvora su vartais. Nuo bažnyčios šventoriaus taip pat matosi Metelio ežeras.

 

KVIEČIAME JUNGTIS PRIE KAPAMATYTI.LT GRUPĖS IR DALINTIS KELIONIŲ ĮSPŪDŽIAIS. Prisijungti čia.

 


Bookmark the permalink.

Comments are closed.