PO VEISIEJŲ REGIONINĮ PARKĄ I

 

Pirmiausiai aplankėme Veisiejų regioninio parko lankytojų centrą. Jame veikia ekspozicija „Gyvenimas tarp vandenų“. Lankytojų centras įsikūręs Veisiejų dvaro pastate.

 


 

 

 

Išėję iš lankytojų centro patraukiame pasivaikščioti po Veisiejų dvaro parką. Paežere nutiestas 800 m ilgio Veisiejų dvaro parko pėsčiųjų takas, kuris supažindina lankytojus su dendrologiniu dvaro parko palikimu. Ties išskirtiniais augalais įrengta 17 stotelių, stenduose pateikta informacijos apie graikinį riešutmedį, baltąją tuopą, juodalksnį, karpotąjį beržą ir kitas parko vertybes.

 

Kviečiame jungtis į kapamatyti.lt grupes:
kapamatyti Lietuva
kapamatyti Lenkija
kapamatyti Latvija
Turizmo paslaugos ir pramogos

 


 

Aplankome ir Snaigyno ežero apžvalgos bokštą. Iš 15 m aukščio apžvalgos bokšto galima grožėtis trimis ežero salomis, jo vaizdu, o iš kitos pusės – atsiveriančia Veisiejų panorama. Pirma nuotrauka – Lazdijų TIC.

 


 

 

Paskutinė stotelė – Vainežerio dvaro parkas ir gynybinis įtvirtinimas.
Vainežerio gynybinis įtvirtinimas išsidėstęs Ančios ežero pietiniame krante. Įrengtas XVII–XVIII amžiuje, dar vadinamas „Okopka“. Manoma, kad čia buvusi kariuomenės stovyklavietė, kuria naudotasi kovojant su švedais. Iki jo gabalą kelio reikia paeiti šlapiu miško takeliu maitinant uodus.
Vainežerio parkas pasodintas prieš 200 metų. Bendras parko plotas – apie 10 ha. Parką pusiau dalija Vainežerio ežeras. Vakarinėje parko dalyje vyrauja atviros erdvės, kurias skiria medžių ir krūmų grupės, o rytinę parko dalį sudaro ištisinis medynas, su išsiskiriančiomis įspūdingomis alėjomis – tai medžių muziejus. Dvaro pastatų neišlikę. Dvarvietės vietoje pastatytas 1831 m. sukilimo dalyvės E.Pliaterytės paminklas. Likusio dvaro parko neapžiūrėjome dėl užėjusios liūties, tikimės ten grįžti dar kartą 🙂

 

VEISIEJŲ REGIONINIO PARKO ŽEMĖLAPIS

 


Bookmark the permalink.

Comments are closed.