ŠIMTMEČIO KELIONIŲ PROJEKTAS: PAŽINKIME BALTIJOS DVARUS

Net 131 istorinė pilis ir dvaras trijose Baltijos šalyse atvers duris lankytojams šią vasarą.

Šiuo projektu siekiama suteikti lankytojams ir patiems dvarų savininkams galimybę pažinti, palyginti dvarus ir dalintis jų išsaugojimo ir pritaikymo patirtimi. Daugelyje dvarų galima išgirsti įstabių istorijų apie valdovus, kurie buvo apsistoję arba juose lankėsi.

Pilys ir dvarai – įvairių architektūrinių stilių pavyzdžiai nuo viduramžių griuvėsių ar atstatytų pilių iki baroko perlų ar unikalių neoklasikinių, neogotikinių objektų. Išsiskiria Lietuvoje išlikę baroko epochos architektūros pavyzdžiai – Aristavėlės, Kelmės, Kurtuvėnų, Liubavo dvarų pastatai.

Pilys – atakų ir gynybos mūšių liudininkės. Verta paminėti, kad dėl strateginės geografinės pozicijos Lietuvoje ir Latvijoje išliko daugiau ir didesnių pilių nei Estijoje. Projekte dalyvauja įspūdingos Lietuvos pilys – Biržų, Trakų salos, Panemunės.

Architektūriniai stiliai atspindi ne tik savininkų skonį ir turtus, bet ir idėjų, žinių ir poreikių sklaidos raidą. Neretai ir patys savininkai buvo architektūros, sodų ir parkų autoriais.
Tradicinis dvaras buvo ekonominis vienetas – didelė valda ar mažesni dvareliai priklausomai nuo jiems priklausančios žemės ar dvaro industrijų. Žemės reformos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje 1920–1922 m., o vėliau Sovietų okupacija visiškai pakeitė ekonominę dvarų situaciją. Ribotos pajamos iš žemės ūkio ir reorganizavimas buvo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių išsaugoti Baltijos šalių dvarus buvo gerokai sunkiau nei kitose Europos šalyse.

 

 

Kviečiame jungtis į kapamatyti.lt grupes:
kapamatyti Lietuva
kapamatyti Lenkija
kapamatyti Latvija
Turizmo paslaugos ir pramogos

Taisyklės lankytojams:
Pažinimo ir kelionių kampanijos tikslas – atverti pažinimui kuo įvairesnius dvarus ir pilis visą vasarą, todėl atvirų lankymui pilių ir dvarų skaičius kasdien keisis. Informacija apie atvirus dvarus, lankymo laiką, paslaugas ir renginius bus pateikiama www.visitbalticmanors.com.
Lankytojai per kiekvieną vizitą kviečiami rinkti lipdukus keliautojo kortelėje, kurią galima parsisiųsti iš interneto svetainės www.visitbalticmanors.com ir atsispausdinti, arba gauti kiekvienoje pilyje ar dvare.
50 aktyviausių keliautojų gaus po vieną pakvietimą į baigiamąjį renginį, kuris vyks 2018 m. spalio 28 d. Latvijoje (vaikai iki 10 metų kartu su suaugusiaisiais gali dalyvauti nemokamai).
Keliautojai dalyvaus loterijoje prizams laimėti trijose kategorijose:

A – tie, kurie aplankė mažiausiai 5 dalyvaujančias pilis ir dvarus savo šalyje ir 10 kitose Baltijos šalyse,

B – tie, kurie aplankė mažiausiai 10 pilių ir dvarų savo šalyje ir 10 kitose Baltijos šalyse,

C – tie, kurie aplankė mažiausiai 10 pilių ir dvarų savo šalyje ir 20 kitose Baltijos šalyse.

Dalyvaujantys Baltijos šalių pilys ir dvarai
Iš Latvijos: Abgunstes muiža, Alūksnes Jaunāpils, Arendoles muiža, Berķenes muiža, Bīriņupils, Blankenfeldes muiža, Cesvainespils, Cēsupils komplekss, Dikļupils, Dundagaspils, Durbespils, Elejas muižas, Gārsenes muiža, Igatespils, Jaunauces muiža, Jaunmokupils, Jaunpilspils, Kārļa muiža, Kokmuižaspils komplekss, Krāslavas muiža, Krimuldas muiža, Krustpilspils, Lielplatones muiža, Lielvircavas muiža, Limbažupils muiža, Litenes muiža, Lizuma muiža, Lūznavas muiža, Mālpilspils muiža, Mežotnespils, Padures muiža, Preiļu muižas komplekss un parks, Rankas muiža, Skrundas muiža, Smuku muiža, Šlokenbekas muiža, Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pilstornis”, Turaidaspils un pilsmuiža, Ungur muiža, Vadakstes muiža, Varakļānupils, Vecaucespils, Veselavas muiža, Virkas muiža, Zaļā (Zaļenieku) muiža.

Iš Estijos: Alatskivi, Anija, Arkna, Aruküla, Aruküla (Koeru), Atla, Cantervilla, Haeska, Illuka, Jäneda, Kassari, Kernu, Kiltsi, Koigi, Kolu, Kostivere, Kukruse, Kumna, Kuremaa, Kärstna, Lasila, Lihula, Loona, Luke, Maidla, Muhupastoraat, Muuga, Olustvere, Palmse, Palupera, Pidula, Pilguse, Puurmani, Raikküla, Ravila, Rogosi, Roosna-Alliku, Räpina, Saka, Sangaste, Suislepa, Suure-Lähtru, Suuremõisa, Taagepera, Triigi, Uderna, Vana Vigala, Vana Võidu, Vasalemma, Vasta, Vihula, Voltveti, Allikukivi veinimõis, Võidula, Vääna.

Iš Lietuvos: Abromiškių dvaras, Akmenos dvaras, Alantos dvaras, Aristavėlės dvaras, Aštriosios Kirsnos dvaras, Aukštosios Fredos dvaras, Babtyno-Žemaitkiemio dvaras, Biržų pilis, Bistrampolio dvaras, Buivydiškių dvaras, Čiobiškio dvaras, Dautarų dvaras, Gedimino pilis, Jakiškių dvaras, Jašiūnų dvaras, Kelmės dvaras, Kurtuvėnų dvaras, Liubavo dvaras, Markučių dvaras, Paberžės dvaras, Paliesiaus dvaras, Panemunės pilis, Plungės dvaras, Renavo dvaras, Rokiškio dvaras, Saldutiškio dvaras, Trakų salos pilis, Trakų Vokės dvaras, Vasaknų dvaras, Zyplių dvaras, Žeimių dvaras.

Kampanijos datos

Lankytojai laukiami nuo gegužės 24 iki rugsėjo 16 dienos. 
Pradžios renginys Alantos dvare, Lietuvoje, vyks gegužės 24 d. 12.00 val.
Baigiamasis renginys Latvijoje planuojamas spalio 28 d.

KELIONIŲ PROJEKTAS: PAŽINKIME BALTIJOS DVARUS
Įdomias naujienas ir įvykius Baltijos dvaruose sekite:
www.visitbalticmanors.com
facebook.com/visitbalticmanors

Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite:
Lietuva, Vilma Dečkutė-Žukauskienė, el. p. lt@visitbalticmanors.com
Latvia, Ilona Kalnina, el. p. lv@visitbalticmanors.com
Estija, Riin Alatalu, el. p. ee@visitbalticmanors.com
Parengta pagal kpd.lt

Projekte dalyvaujančių dvarų ir pilių žemėlapis

Bookmark the permalink.

Comments are closed.