KAIMO TURIZMO SODYBOS NUOMOS KAINA. KIEK MOKĖTI VERTA?

Kaimo turizmo sodybos yra populiarus pasirinkimas ne tik vasaromis, tačiau ir žiemomis. Jos nuomojamos tada, kai reikalinga vieta gražiausioms metų šventėms, lygiai taip pat jos reikalingos ramiam laisvalaikio praleidimui, kai šeima arba draugų kompanija nori pasibūti kartu. Kadangi šiuo metu kaimo turizmas yra labai plačiai išpuoselėta sfera – klientai gali pagal savo asmeninius poreikius vertinti galimybes ir pasirinkti tą, kuri jam atrodo pati tinkamiausia.

Suprantama, kad sodybų nuomos pasiūla verčia lyginti kuo daugiau skirtingų variantų, kol rasite sau labiausiai tinkamą. Kaina dažnai yra viena iš prioritetinių veiksnių, kuri vertinama ir svarstoma labiausiai. Tad kokia kaina už kaimo turizmo sodyba atrodo logiška?

Viskas, ko reikia jūsų atostogoms

Daugiau kainuoja tos sodybos, kurios teikia paslaugas nuo A iki Ž. Tokio tipo sodybos dažniausiai akcentuoja, kad pilnai pasirūpins savo klientų poreikiais, malonia viešnage. Tuomet atvykę žmonės randa ne tik jaukias patalpas, tačiau taip pat ir higienos priemones, rankšluosčius, dažniausiai džiugina ir pramogų gausa.

Tam tikra prasme toks kaimo turizmas primena viešbučius, kadangi viskas bus padaryta už jus. Žinoma, dažniausiai suteikiamas paslaugų servisas ir klientai patys gali nuspręsti – kurios paslaugos jiems yra reikalingos. Daugiau teks sumokėti tokiu atveju, kai pageidaujate ir patiekalų, mažiau – kai patys savarankiškai pasirūpinsite vaišėmis, patalyne, higienos priemonėmis.

Vanduo lietuviams – vis dar svarbiausias

Atlikti tyrimai rodo, kad labiausiai klesti tos kaimo turizmo sodybos, kurios greta savo teritorijos turi ir vandens telkinius. Lietuviams tai yra labai svarbu. Jeigu išsinuomavus sodybą teks tenkintis žemės žaidimais arba kiek toliau vykti iki artimiausio ežero – greičiausiai toks paslaugų kompleksas kainuos mažiau. Žinoma, negalima teigti, kad vandens pramogos reikalingos visiems, tačiau daugumai joms nėra abejingi…

Juolab, vandens pramogos dažniausiai aktualios tiems asmenims, kurie keliauja ilsėtis, nori atsipalaiduoti, daugiau laiko pabūti įvairiapusiškoje gamtoje. Tuo tarpu tiems, kuriems kaimo turizmas reikalingas dėl konkrečios šventės, pavyzdžiui vestuvių – vanduo ir kitos panašios pramogos dažniausiai nėra būtinos. Tokiu atveju labiausiai vertinamas interjeras ir patogumas.

Sodybos paskirtis

Pasikartosime, kad kainos kinta priklausomai nuo pramogų ir tuo pačiu tikslios sodybos paskirties. Dažniausiai sodybų nuoma skirta vestuvėms kainuoja daugiau nei tos, kurios orientuotos į laisvalaikį. Visgi, dažniausiai pirmuoju atveju galima tikėtis kur kas daugiau prabangos, erdvių salių ir didelio skaičiaus miegojimo vietų. Tuo tarpu antru atveju nuomojami nedideli nameliai, dažniausiai išlaikomas autentiškas kaimo stilius.

Sezoniškumo niuansai

Lietuvoje gana ryškūs sezoniškumo niuansai ir visiškai natūralu, kad vasaromis sodybos nuomos kainos dažniausiai būna ženkliai didesnės, nei kitais sezonais. Sodybų nuomos paklausa skatina kainų didėjimą. Lietuvoje kaimo turizmo sodybų pasiūla yra sparčiai besiplečianti, tačiau vidurvasarį vis tiek sunku rasti sodybą, kuri būtų laisva. Vertėtų išbandyti kaimo turizmo malonumus ne tik vasarą, bet ir žiemos metu, kadangi tai jums gali suteikti tikrai labai malonią ir išskirtinę patirtį. Už lango šaltis, žvarbus vėjas, o viduje – jaukus židinys ar pirtis. Tiesa, toli gražu ne visos kaimo turizmo sodybos žiemos metu siūlo savo paslaugas.

Kiek sumokėti verta?

Viskas priklauso nuo mūsų poreikių ir žinoma – galimybių. Viena para sodyboje gali kainuoti kelias dešimtis eurų ar net visą tūkstantį ir daugiau. Svarbu neskubėti, poilsį ar šventę planuotis iš anksto bei palyginti keletą išsirinktų variantų. Tokiu atveju tikrai pavyks išsirinkti puikią vietą, kuri džiugins triukšmingo susibūrimo metu ar jaukaus pasibuvimo dviese akimirkomis.