KAIŠIADORIŲ RAJONAS

KAIŠIADORIŲ RAJONAS

Tinklalapis www.aplinkmarias.lt pristato pirmąjį straipsnį apie lankytinas Kauno marių vietas.

Kaišiadorys žinomi jau nuo XVI amžiaus. Vieta, garsi ne tik savo istorija, bet ir gerų įspūdžių kupinomis lankytinomis vietomis. Nenuostabu, kad kasmet į šį kraštą atplūsta vis daugiau ir daugiau turistų, norinčių pamatyti jau žinomus ir dar neatrastus vietovės lobius. Kaišiadorys tikrai turi, ką parodyti!

Gamtos išsiilgusiems

Poilsį gamtoje mėgstantys keliautojai tikrai atras savo mylimą kampelį Kaišiadoryse! Ties Kruoniu, ant Strėvos kairiojo kranto stūkso Maisiejūnų piliakalnis, saugantis mūsų protėvių baltų tradicijas, papročius ir gyvenimo būdą. O išskirtinių įspūdžių pasiilgusius šis kraštas nustebins vieninteliu Baltijos šalyse veikiančiu lyniniu keltu, varomu tiesiog upės srovės!

Architektūros lobiai

Meno ir architektūros mėgėjams Kaišiadorys parengė tikrų staigmenų! Nuostabios gamtos apsuptyje esanti XIX a. pradžioje statyta apskrita kupolinė Kalvių Šv. Antano Paduviečio bažnyčia – viena iš dviejų neoklacisistinių rotondos tipo bažnyčių Lietuvoje. Darsūniškio miestelis, į kurį patekti galima tik pro šventus vartus! Įstabaus grožio gamtos apsuptį Kaišiadoryse vainikuoja Kristaus Atsimainymo katedra, kurios grakštūs neogotikinio stiliaus bokštai matomi iš toli!

 

 

 

Istorijos paminklai

Kaišiadorys neleidžia užmiršti didžios Lietuvos istorijos! Guronyse esanti koplyčia, apsupta Rožinio keliui skirtomis penkiomis koplytėlėmis, žymi sodybos, kurioje 1920 m. gimė antrasis iš trijų Lietuvos kardinolų Vincentas Sladkevičius, vietą. Žaslių tradicinių amatų centras – vieta, pranoksianti kiekvieno lūkesčius. Jauki aplinka, tautinio paveldo objektai, kaip krosnis, šakotinė ar audimo staklės, tradicinės edukacinės programos, ekskursijos bei meno parodos! Maždaug 11 km nuo Žaslių galima atrasti ramų Paparčių kaimą, kurio apylinkės mena visus Lietuvos istorijos etapus. Paparčių kaimas patiks tiek mėgstantiems keliones gamtoje, tiek norintiems pamatyti senovės amatus ir archeologinius stebuklus.

nuotr. Saulius Jankauskas ©
nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)
nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)
nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)