PRIENAI

PRIENAI

Trečiasis www.aplinkmarias.lt ciklo straipsnis apie lankytinas vietas.

Prie Nemuno vingių įsikūręs gilias tradicijas puoselėjantis Prienų miestas keliautojus žavi tiek gamtos turtais, tiek ilgaamžiais praeitį menančiais architektūros lobiais. Čia kiekvienas atras kažką savito!

Piliakalnių kraštas

Prienų rajonas tikrai gali didžiuotis savo kultūriniais paminklais! Net 33 piliakalniai, iš kurių dalis jau apaugę miškais ir yra sunkiai prieinami, tačiau likusieji yra pasiruošę priimti gamtos ir gražių vaizdų ištroškusius keliautojus! Vienas iš tokių – Mačiūnų piliakalnis, apgaubtas legendomis ir pasakojimais. Vis dar sklando legenda, jog kadaise per šį kalną buvo gabenama jaunamartė, kurią norėta prievarta ištekinti už nemylimo, todėl šis piliakalnis turi antrą pavadinimą – Nuotakos kalnas. Prienų kraštovaizdį taip pat puošia didžiausia Lietuvos upė Nemunas su intakais Jiesia, Peršėke, Verkne. O Balbieriškio atodanga kiekvieną nustebins savo gamtos turtais ir atsiveriančiais vaizdais!

nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)

Praeitimi besidomintiems

Prienai – muziejų kraštas. Norintiems labiau pažinti Lietuvą bei bent trumpam sugrįžti į praeitį, Prienai tikrai turi, ką pasiūlyti! Veiverių pašto stoties pastatų kompleksas – arklių pašto stotis, atrodanti kaip tikras klasicizmo stiliaus didikų dvaras. Taip pat Prienų krašto muziejus – ko gero, vienintelis muziejus, kuriame pokario partizanų atminimas eksponuojamas tamsoje. Trokštantiems labiau prisiliesti prie tradicinių lietuviškų papročių, vertėtų aplankyti Vinco Mykolaičio-Putino gimtąją sodybą-muziejų bei Šilavoto Davatkyną.

nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)

Įstabaus grožio architektūra

Prienų rajonas gali pasigirti 11 neįtikėtino grožio bažnyčių, iš kurių net trys yra įrašytos į kultūros vertybių registrą! Išskirtinumą bei įspūdingus architektūrinius sprendimus puikiai parodo Jiezno šv. Arkangelo Mykolo ir Jono krikštytojo bažnyčia bei Stakliškių Švč. Trejybės bažnyčia. Taip pat Prienus puošianti Kristaus Apsireiškimo bažnyčia, kuri yra laikoma bene seniausia medine bažnyčia Lietuvoje. Ši, kultūros paveldo objektu pripažinta, bažnyčia kiekvieną nustebins savo dydžiu ir autentiškomis puošniomis detalėmis.

Daugiau: www.aplinkmarias.lt/rajonas/prienai

nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)
nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)
nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)