STEBUKLAI APLINK KAUNO MARIAS

STEBUKLAI APLINK KAUNO MARIAS

Antrasis www.aplinkmarias.lt ciklo straipsnis apie lankytinas vietas.
 

Brandenburgo vartai? Kaišiadorys gali geriau!

Ar kada svajojai nuvykti į Berlyną ir pamatyti didžiuosius šios šalies simboliu jau tapusius Brandenburgo vartus? Turime gerų naujienų – nereikės niekur vykti! Kaišiadorys jums dovanoja net 3 šventuosius vartus viename nedideliame miestelyje – Darsūniškyje!

Miestelis apsuptas vartų

Keliai į Darsūniškį – ypatingi. Įvažiavimus į miestelį supa treji vartai – koplytėlės, skirtos šv. Jurgiui, šv. Kazimierui ir šv. Agotai (saugančiai tikinčiųjų namus nuo gaisro). Be išskirtinio patekimo į miestelį, Darsūniškis, turintis vos 300 gyventojų, dėl palankios savo geografinės padėties, garsėja kaip žvejų itin pamėgta vieta. Kiekvieną keliautoją taip pat sužavės Darsūniškio siūlomos lankytinos vietos,tokios kaip buvusios pilies vieta, Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia ar Darsūniškio akmuo. Ištroškę keliautojai galės atsigerti iš Liutikos mineralinio vandens šaltinio!

Didžią praeitį primenanti istorija

Mažai kas žino, kad miestelio istorija įvykių gausa ir svarba nė kiek nenusileidžia didmiesčiui. Darsūniškyje buvo įsikūrios dvi akmens amžiaus gyvenvietės bei Darsūniškio pilis, kuri tarnavo kaip gynybinė tvirtovė, bet suliepsnojo puolant Instenburgo kontūrui bei, vėliau, kryžiuočių armijai. Nuo XVII a. vidurio iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos Darsūniškis buvo visiškai sudegintas dar bent šešis kartus. „Darsūniškio miestelis tarp vartų pastatytas, kad globoje šventųjų be gaisro auštų rytas“. Šios paprastutės eilės miesteliui, iš dalies arba visiškai sudegintam bent aštuonis kartus, turi ypatingą reikšmę.

Kas gali būti gražiau už neregėtus gimtosios šalies lobius?

Daugiau: https://www.aplinkmarias.lt/lankytinos-vietos/darsuniskio-miestelio-vartai/