APLINK MARIAS KAUNO MARŠRUTU

APLINK MARIAS KAUNO MARŠRUTU

Projektas „Aplink Marias” kviečia prisijungti visus norinčius keliauti ir atrasti išskirtinesvietas aplink Kauno marias!

Tai puiki galimybė www.aplinkmarias.lt internetinėje svetainėje iš anksto susiplanuoti savo kelionę, išsirinkti maršrutą bei susipažinti su lankytinais objektais. O kelionės metu nepasimesti bei su lankytinomis vietomis susipažinti dar geriau padės asmeninis gidas, kurį parsisiųsti galite tiesiai į savo išmanųjį telefoną!

„Aplink Marias” pristato net šešis įspūdingus maršrutus po skirtingas Lietuvos savivaldybes. Viena iš projekto siūlomų idėjų – vos pusantros valandos trunkanti kelionė po Kauno miesto apylinkes!

nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)

Norite praleisti aktyvų savaitgalį gamtoje? Aplankykite senąją Kauno marių prieplauką, kur galėsite ne tik pasivaikščioti marių krantine, bet ir pasimėgauti vandens pramogomis bei pasigrožėti netoliese esančiu Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansambliu. Ramiems pasivaikščiojimams gamtoje taip pat puikiai tiks Panemunės šilo apylinkės, o norinčius pamatyti išskirtinius panoraminius vaizdus, projektas kviečia įkopti į Vieškūnų piliakalnį. Be kvapą gniaužiančių vaizdų, keliaujant pasirinktais maršrutais galima atrasti net retesnių augalų, pastebėti laukinių žvėrių ir paukščių!

Tarp projekto siūlomų objektų ir Kauno Algirdo Mykolo Brazausko hidroelektrinė, nuo kurios atsiveria puikiausias Kauno marių vaizdas. Poezijos mėgėjai turėtų aplankyti žymios rašytojos – Salomėjos Nėries namus—muziejų.

nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)

Architektūra besidominčius keliautojus nudžiugins Kauno maršrute pažymėtos šventovės – iš išorės kukli, tačiau meno lobius savo viduje slepianti Kauno Švč. Mergelės Marijos Rožančiaus Karalienės bažnyčia ir modernizmo epochą puikiai reprezentuojanti Kauno Šv. Vincento Pauliečio bažnyčia.

nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)

Kaunas – 2022 metų Europos kultūros sostinė

Kaunas tikrai gali didžiuotis savo kultūriniu gyvenimu! Be projekte išvardintų objektų, kasmet miestiečiai ir Kauno miesto svečiai gali rinktis iš maždaug 50 muziejų ir galerijų, vykstančių įvairių festivalių ir renginių, tokių kaip: Kauno Architektūros festivalis, Dizaino savaitė, Kauno Bienalė bei Hanza dienos. Muzikos gerbėjus džiugina įvairaus muzikos stiliaus renginiai, įskaitant Kauno Jazz festivalį, Operetę Kauno pilyje, Pažaislio klasikinės muzikos festivalį bei garsiąją Dainų šventę.

Viena pagrindinių Kauno kultūros vietų – senamiestis, kuris kasmet atgyja šiltuoju metų laikotarpiu ir kviečia ne tik pasigrožėti išlikusiais nepakartojamais architektūros paminklais, bet ir puikiai praleisti laiką!

Atvyk, Kaunas tikrai turi ką parodyti!

Daugiau: www.aplinkmarias.lt/rajonas/kauno-miestas

nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)
nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)
nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)