APLINK MARIAS KAUNO RAJONO MARŠRUTU

APLINK MARIAS KAUNO RAJONO MARŠRUTU

Projekte „Aplink marias” pristatomi net šeši įspūdžių kupini maršrutai po penkias Lietuvos savivaldybes. Viena iš idėjų – kelionė po išskirtines Kauno rajono apylinkes!

10 skirtingų lankytinų vietų nuo kultūrinių objektų iki aktyvaus laisvalaikio pramogų ir ramaus poilsio gamtoje.

Pabėk nuo miesto šurmulio!

Gamtos apsuptas Kauno rajonas garsėja puikiu kraštovaizdžiu, todėl projektas „Aplink Marias” siūlo net 6 išskirtines vietas mėgstantiems poilsį gamtoje, ar tiesiog norintiems pabėgti nuo miesto keliamo triukšmo.

Penkiasdešimt metų žmogaus rankų neliestas miškas ir nuostabaus grožio aukštapelkė, kartu vadinami Dubravos rezervatine apyrube. Netoliese, Dubravos miškuose galima atrasti ir žymiuosius medžius dvynius – iš vieno kamieno išaugusius pušį ir ąžuolą. Norinčius į išskirtinius vaizdus pažvelgti iš aukščiau, Kauno rajonas kviečia aplankyti Pakalniškių piliakalnį ir pasigrožėti Kauno marių bei Pažaislio panoramomis.

Aktyvesnio poilsio mėgėjai galės pasivaikščioti Kauno rajone besidriekiančiais pažintiniais takais! Šaltinių takas Kačerginėje keliautojus atgaivins tyru šaltinio vandeniu, o tarpukario romantika spinduliuojančioje Kulautuvoje esantis pėsčiųjų takas lankytojams padovanos pažintį su senaisiais pagonių dievais bei užmiesčio ramybe. Žingsniuodami Žiegždrių geologiniu taku galėsite ne tik pasigrožėti išskirtiniais Kauno marių vaizdais, pamatyti čia stūkstančią net 4.3 metrų storio liepą, bet ir išspręsti įdomius pažintinius galvosūkius. Bene labiausiai miestiečių pamėgtas Kadagių slėnio pažintinis takas puikiai tiks romantiškiems pasivaikščiojimams, o kadagių skleidžiami eteriniai aliejai leis džiaugtis dar tyresniu oru!

nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)

Pramogų erdvė

Be išskirtinio kraštovaizdžio Kauno rajonas garsėja pramogų visai šeimai gausa. Vienas įspūdingiausių organizuojamų renginių Kauno rajone – aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus”, vykstantis kiekvienų metų gegužės mėnesį Zapyškio miestelyje. Festivalio metu prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios kyla šimtai ryškiaspalvių aitvarų, džiuginančių ne tik mažuosius renginio svečius, bet ir suaugusius. Dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos mylėtojai susirenka Kulautuvoje organizuojamame festivalyje „Akacijų alėja”, kuris kasmet stebina ne tik išskirtine renginio programa bei atlikėjų gausa, bet ir unikalia renginio vieta pušynų apsuptyje. Raudondvario dvare įspūdingai minima Valstybės diena, o rudenį šurmuliuoja derliaus šventė „Rudens sambariai”.

nuotr. Saulius Jankauskas © (info@saulele.lt)

Istorinis paveldas

Architektūra bei istorija besidomintiems keliautojams projektas „Aplink Marias” siūlo apsilankyti skirtingus istorijos laikotarpius menančiuose Kauno rajono objektuose. Renesanso stiliaus Raudondvario dvare lankytojai gali ne tik pasigrožėti išskirtine architektūra bei parke pasodintų rožynų gausa, bet ir užsukti į čia įkurtą Kauno rajono muziejų ar sudalyvauti nuolat organizuojamose parodose ir menų inkubatoriuj vykstančiose edukacinėse programose. Projektas rekomenduoja aplankyti ir vieną unikaliausių gotikos pavyzdžių Lietuvoje – Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, leisiančią kiekvienam pajusti tikrą istorinę dvasią!

Kauno rajonas gali didžiuotis ir kadaise Lietuvą garsinusiais žmonėmis. Vienas iš jų – bene žymiausias visų laikų Lietuvos mokslininkas — Tadas Ivanauskas. Projektas „Aplink Marias” rekomenduoja aplankyti Tado Ivanausko Obelynės sodybą, kurioje galėsite ne tik susipažinti su šio žymaus profesoriaus buitimi, išgirsti apie jo gyvenimo būdą, bet ir pasivaikščioti po išskirtine augalija apsodintą parką.

„Pamilti gamtą per jos pažinimą…“, – rašė T. Ivanauskas. Todėl keliaukime, pažinkime ir atraskime kartu!

Daugiau informacijos: www.aplinkmarias.lt/rajonas/kauno-rajonas