ŽIEMOS ŽYGIAI NACIONALINIUOSE IR REGIONINIUOSE PARKUOSE

Atėjus žiemai, gamta lankytojus pasitinka nuostabiais vaizdais ir kviečia iš naujo ją pažinti. Galima leistis į žygius su slidėmis, mokintis pėdsekystės, pažinti pelkių glūdumas… Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose žiemą – gausu žygių ir renginių.

Pagramančio regioninis parkas sausio 26 d. kviečia švęsti Pusiaužiemį ir pakeliauti po šią saugomą teritoriją. Kelionės metu ne tik grožėsitės žiemos vaizdais, bet su žemaitiškais papročiais bei tradicijomis žadinsite mišką, pelkę, ežerokšnius, upelius, purtysite apšarmojusias obelis, pabelsite į apsnigtus avilius, ieškosite barsukų, meškų, ežių… Renginys skirtas Žemaitijos metams paminėti. 

Nemuno deltos regioniniame parke vasario 2 d. planuojamas žygis Pelkių dienai paminėti – į Aukštumalos aukštapelkę. Tytuvėnų regioninis parkas tą pačią dieną kviečia į Praviršulio tyrelį, o sausio viduryje ketina skaičiuoti žvėrių pėdsakus. Svarbu, kad būtų sniego ir pėdsakai aiškiai matytųsi.
Krekenavos regioninio parko direkcija Tarptautinę pelkių dieną (vasario 2 d.) planuoja paminėti Pašilių pelkėje. Tuos, kas dalyvaus renginyje, supažindins su skirtingais pelkių tipais, parodys gyvūnų veiklos žymių, o taip pat bus galimybė apsilankyti Pašilių stumbryne ir iš arčiau pasidomėti stumbrais. Renginio pabaigoje direkcija žygeivius pakvies prie laužo žiemiškoje gamtoje. 

Aukštaitijos nacionaliniame parke vasario 9 d.  vyks šventė „Trauk stintelę 2019“. Net ketureilis sukurtas: „Kai ant ledo „bobos“ sukas, kai žuvis agurkais kvepia, kai spalvom pražysta sniegas, esat laukiami Palūšėj“. Žiemos renginio metu vyks poledinės žūklės mėgėjų varžybos, ledo ritulio varžybos ant Lūšių ežero, stintelių tinklų traukimas su „bobomis“, įvairiausių žuvų ir ant laužo keptų stintelių ragautuvės, pramogos mažiems ir dideliems…
Veisiejų regioniniame parke vasario 15 d. vyks naktinis pėsčiųjų žygis „Pietų Lietuvos partizanų takais“. Parko lankytojų centre žiemos metu rengiamos edukacinės programos „Pamoka dzūkiškai“, „Arbatžolių virimas“ ir kt.
Kviečiame keliauti po saugomas teritorijas ir žiemą, nes tai – išskirtinės, ypatingos mūsų krašto gamtinės teritorijos.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.